Bonyhádi sikerek a XV. Országos Klarinétversenyen

Háromévente rendezik meg az Országos Klarinétversenyt. A megmérettetés egy novemberi regionális válogatóval kezdődik, ahonnan csak az ország valóban legjobb hangszeres növendékei jutnak be a budapesti döntőbe. Seleljo Jaroszlav Tanár Úr idén négy növendéket indított (Matkovits Milán, Pókai Ágnes, Pókai Lilla és Scheidler Réka), és mind a négyen (ketten maximális pontszámmal) bejutottak a döntőbe. Az országban összesen 51 tanuló került a döntőbe, ebből négyen a bonyhádi zeneiskola növendékei.

Már ez is nagy szó, de a 2022. február 4. és 6. között megrendezett budapesti döntőben is sikerrel szerepeltek a gyerekek. Pókai Lilla korcsoportjában I. helyezést ért el, Scheidler Réka II. helyezést, Pókai Ágnest pedig különdíjjal jutalmazta a zsűri. Matkovits Milán technikai okok miatt nem tudott megjelenni a döntőn.

A növendékeket zongorán Seleljo Alexandra Tanárnő kísérte. Az ő áldozatos munkája nélkül ez a csodás eredmény nem valósulhatott volna meg.

Szeretettel gratulálunk a tanulóknak és a felkészítő tanároknak!