Ócsai Annamária Lehr András-díjas

A Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium a Lehr András-díjat idén iskolánk magánének tanárának, Ócsai Annamáriának ítélte oda, “aki méltó örököse Petőfi Sándor tanítójának, iskolánk egyik legnevesebb pedagógusának; aki nemzetépítő munkájával elismerést vívott ki magának közvetlenebb és tágabb környezetében; aki tudásával, elhivatottságával, emberi tartásával maradandó, jellemformáló értékeket közvetített tanítványainak, a mi tanítványainknak” – áll az oklevél szövegében. A Lehr András-díjat azok a külsős, nem a gimnáziumban tanító tanárok kapják, akik a gimnázium diákjait versenyekre készítik fel, melyeken azok eredményesen szerepelnek, így ezek a pedagógusok a tehetséggondozásban élen járnak. Ócsai Annamária a versenyeken felül sok éve a gimnázium saját rendezvényeire is rendszeresen készíti fel a vokális tanszak diákjait, melyért szintén köszönetét és elismerését fejezte ki a gimnázium tantestülete a díj odaítélésével.

Szeretettel gratulálunk Ócsai Tanárnőnek!