IV. Tolna Megyei Vonós Verseny

2022. március 29-én iskolánk negyedjére rendezte meg a Tolna Megyei Vonós Versenyt, melyen hegedűs és gordonkás zeneiskolások mérték össze technikai és zenei tudásukat. A versenyre négy településről (Bátaszék, Bonyhád, Paks és Szekszárd) összesen 25 diák nevezett, akik N. Rozgonyi Klára (hegedű) és Csányi Imre Zsuzsanna (gordonka) zsűritagok előtt játszották el versenydarabjaikat.

Iskolánk tanulói közül a legszebben Bányai Brigitta eredménye csillog, aki arany minősítése mellett a verseny gordonka nívódíját is elhozta (tanára: Színé Köntös Hedvig). Emellett három csellistánk kapott arany minősítést: Hajas Levente, Ménesi Benedek és Simonics Mendel (tanáruk: Harag-Hervai Katalin). Tegzes Kitti hegedűn ezüst minősítést szerzett (tanára: Németh Orsolya Katalin).

A verseny alatt zongorán Bérces Emese és Seleljo Alexandra működött közre.

Gratulálunk a növendékeknek és a felkészítő tanároknak!