“Cinegemadár” sikereink

A szekszárdi Babits Mihály Kulturális Központ 2022. április 19-én rendezte meg a “Cinegemadár” Tolna Megyei Népzenei Verseny elődöntőjét, melyre népzenetanáraink, Salamon Beáta Katalin, Siklósi Krisztián és Oberhofer Csenger készítette fel tanulóinkat. A Dalosmadárkák (Horvát-Máté Míra és Wagner Luca) bronz minősítést szereztek; Boros Brájen és Fekete Hunor ezüst minősítést, Deér Zsuzsanna, Tóth Nóra Zsófia, valamint a Bonyfolk Szimfonikusok zenekar (Bischof Márton, Bogos Patrik, Boros Brájen, Dávid Gergely, Deér Zsuzsanna, Fekete Hunor, Nagy Vivien Lili, Tóth Nóra Zsófia és Tuba Örs) arany minősítést kaptak, Tuba Örs pedig kiemelt arany minősítéssel térhetett haza.

A döntőbe, melyet május 7-én tartottak, az elődöntőben arany és kiemelt arany minősítést elért produkciók jutottak be. A döntőben Deér Zsuzsannát arany, Tóth Nóra Zsófiát arany, a Bonyfolk Szimfonikusokat, valamint Tuba Örsöt pedig kiemelt arany minősítésre értékelték, és ők ezzel a szeptemberi Szekszárdi Szüreti Napok keretében megrendezésre kerülő gálára is meghívást kaptak.

Tuba Örs különdíjként ingyenes részvételt nyert a Csutorás népzenei táborba.

Tanári különdíjat kapott Salamon Beáta Katalin és Siklósi Krisztián.

Gratulálunk a tanulóknak és a tanároknak!