Petőfi 200 a grafika tanszakon is

Grafikás tanulóink két újabb pályázaton szerepeltek sikerrel. A szekszárdi Babits Mihály Művelődési Központ által szervezett, megyei, “Oh szabadság, hadd nézzünk szemedbe!” elnevezésű, Petőfi Sándor születésének 200. és az 1848-49-es szabadságharc 175. évfordulójára kiírt pályázaton a szakmai zsűri három tanulónk pályázatát tartotta helyezésre méltónak. Deér Bence I. helyezést, Nyárádi Kincső II. helyezést, Antal Dóra pedig III. helyezést ért el – Dóra közönségdíjas is lett. Mindhárman Vercse Adél Tanárnő tanítványai. Az ünnepélyes eredményhirdetés és a pályamunkákból berendezett kiállítás megnyitójára 2023. március 15-én került sor a Babits Mihály Kulturális Központ Fiatalok utcája folyosógalériáján.

A Nagymányoki Művelődési Központ által, a Petőfi-emlékév alkalmából meghirdetett kistérségi pályázaton a 155 zsűrizett alkotásból Csábrák Gyöngyi tanítványai közül Farkas Leila I. helyezett, Hofmeister Szaffi II. helyezett, Hadikfalvi Glória pedig különdíjas lett; Vercse Adél növendékei közül Báter Annát (I. helyezett), Berkecz Dorkát (II. helyezett), az idei Völgység Tálentuma-díjas Künsztler Elizát (III. helyezett) és Hoffmann Botondot (különdíj) emelte ki a zsűri a március 17-i “Mányoki Hétszínvirág” kiállítás megnyitóján.

Gratulálunk a növendékeknek és a tanároknak!